محل تبلیغات شما
مسافر وحید یکی از اعضای سفر دومی کنگره 60 و از کمک راهنمایان نمایندگی شمس است که به بیماری covid19 دچار شد.
پیرو تاکید بنیان کنگره 60 مبنی بر مصاحبه با اعضای کنگره 60 که به این بیماری کرونا دچار شدند، از آقای وحید در خواست کردم که در صورت امکان در فرصتی مناسب مصاحبه ای کوتاه با ایشان داشته باشم. با تشکر از مسافر وحید متن این مصاحبه را در ادامه می خوانید.

سلام لطفا به رسم کنگره خودتان را معرفی کنید. 
سلام دوستان وحید هستم مسافر، من با 20 سال تخریب مواد مخدر وارد کنگره شدم آخرین آنتی ایکس های مصرفی ام متادون، شیره تریاک، تریاک و قرص آرام بخش بود. مدت سفر اول 14 ماه بود راهنمای درمان من آقای مهدی بود ورزش در کنگره طناب کشی و دوچرخه سواری و مدت رهایی ام 4 سال و 9 ماه در ضمن سفر سیگار هم انجام دادم با راهنمایی آقای علی و رهایی از نکوتین 3 سال و پنج ماه

آقای وحید چطور متوجه شدید که به کرونا مبتلا شدید؟
روز قبل از این که متوجه بشوم مبتلا شدم با خود شما دوچرخه سواری رفته بودیم وقتی به خانه برگشتم شب احساس ضعف می کردم فکر کردم بخاطر روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان است و برطرف می شود. اما روز بعد درد و ضعف بدنی ام شدید تر شد پا درد داشتم و کم کم در همان روز علائم دیگر مثل تب سرفه هم اضافه شد و بعد از سه روز حس بویایی به طور کامل از بین رفت و در این مرحله از من تست کرونا گرفته شد و اعلام کردن صد در صد مبتلا به کرونا شده ام. روز پنجم از من سی تی اسکن ریه گرفتن که مشخص شد 50% ریه ام درگیر شده است.

آیا در بیمارستان بستری شدید؟

بعد از سی تی اسکن برای من نامه بستری برای بیمارستان نوشتن اما من چون نمی توانستم از بخور داروی دی سپ استفاده کنم قبول نکردم که من را در بیمارستان بستری کنند. در نتیجه درمان را در خانه انجام دادم.

برای مهار و درمان بیماری کرونا چه داروهایی تجویز کردند؟

به آقایانی که کرونا می گیرند داروی مداکوینیل که یک داروی ضد مالاریا و ضد روماتیسم است تجویز می کنند. این دارو را برای من هم تجویز کردن همچنین مسکن هایی مثل ناپروکسن هم دادند که من اصلا استفاده نکردم. مطمئن هستم تنها چیزی که توانست حال من را خوب کند، استفاده از دی سپ، بصورت سه یا چهار وعده شستشوی دهان و بینی در روز و بخور دادن دی سپ با سنگ بود که انجام می دادم.

روش بخور دادن با سنگ چیست و با توصیه چه کسی این روش را انجام دادید؟ 
این افتخار را داشتم که خود آقای مهندس دژاکام در این باره صحبت کردم و ایشان به من فرمودند؛ سنگ صاف رودخانه ای را روی حرارت گاز قرار دهم و پس از این که کاملا داغ شد محلول دو قسمت آب و یک قسمت دی سپ را با قاشق چای خوری روی سنگ بریزم و حوله بروی سرم باشد و بخور تین محلول را با بینی استشمام کنم و از دهان بیرون بدهم و این کار را دو یا سه دقیقه انجام می دادم که به لطف خداوند و ایشان بیماری من برطرف شد.

آقای وحید شما قبل از این که به کرونا مبتلا شوید هم از دی سپ استفاده می کردید؟

من قبل از ماه مبارک رمضان بطور منظم از دی سپ استفاده می کردم.  اما در ماه مبارک رمضان به علت این که صبح خواب می ماندم برای خوردن سحری بیدار نمی شدم و در طول روز هم که روزه بودم و در آن زمان استفاده از دی سپ از نظم خارج شد و مصرف نمی کردم.

دی سپ یکی از بزرگترین مشکلات در سفر اول را برطرف نموده است.

D.SAP با سرکه سیب فرق دارد

غم بزرگ و یا اندوه بزرگ می تواند انسان را به مقام الهی برساند

کرونا ,دی ,سپ ,روز ,کنگره ,هم ,دی سپ ,این که ,از دی ,که به ,قبل از

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

cychutili دانلود جدیدترین فیلم وسریال ها و موزیک صندوق سرمایه گذاری Mark's blog شرح حال منو مهدیار دانش آموزان و مدرسه serojamport exhylanfie1986 نوسانی شو ( فعال بورسی ) تارنمای دکتر زمان نورانی